Hakkımızda/About us

Ülkenin önde gelen yayıncılarından Ütopya Yayınevi 20 yılı aşkın bir süre içerisinde edebiyat, siyasal ve sosyal bilimler, iletişim bilimleri gibi birçok alanda geniş bir kütüphane oluşturmuştur. Bugüne değin 400'den fazla kitabı okurlarla buluşturan Ütopya, özellikle sosyal bilimler ve iletişim bilimleri alanında ülkenin akademik yaşamı için vazgeçilmez bir başvuru kaynağı haline gelmiştir. 


Ancak Ütopya yalnızca akademik çevreler ve öğrenciler için değil, telif ve çeviri yayınlarıyla “başka ve daha güzel bir dünya”nın özlemindeki okurların önünde yeni ufuklar açmakta, perspektifler sunmaktadır.


Öte yandan özellikle edebiyat-sanat alanında söyleyecek sözü olanların sesi olabilmeyi de amaçlamaktayız. Şimdiye dek pek çok yazarın ilk kitabının yayıncısı olma onurunu yaşadık. Bu çerçevede kendi çalışmalarınız, çevirisini yapmak istediğiniz ya da mutlaka çevrilmesi gerektiğini düşündüğünüz yapıtlar hakkında bize ulaşırsanız, mutlu olacağız. 


Ütopya Yayınevi, eşit, özgür ve adil bir toplum yaratma umudunu taşıyan, bu amaçla yazan, okuyan, düşünen insanlarla birlikte olmayı kendisine ilke edinmiştir.


YAŞASIN ÜTOPYA(LARIMIZ)!Ütopya Publishing House, one of the leading publishers of the country, has established a large library in many fields such as literature, political and social sciences and communication sciences for more than 20 years. Ütopya, which has brought more than 400 books to readers so far, has become an indispensable reference source for the academic life of the country, especially in the field of social sciences and communication sciences.


Further, Ütopya opens new horizons and offers perspectives not only for academic circles and students, but also for readers who are longing for “another and more beautiful world” with its editorial and translation publications. 


On the other hand, we aim to be the voice of those who have a say, especially in the field of literature and art. We have had the honor of being the publisher of many authors' first books. In this context, we will be happy if you can contact us about your own works, the works you want to translate or that you think should be translated.


Ütopya Publishing House has made a principle to be with people who hope to create an equal, free and just society, and who write, read and think for this purpose. 


 LONG LIVE UTOPIA(S)!

Uluslararası Yayınevi Belgesi

Doçentlik başvuru şartlarına ve akademik teşvik ödeneğine uygun bir yayınevi olduğumuzun belgesi

İndir